לשירותכם:

03-9335444

למטבח חלק חשוב במהלך חיי היום יום שלנו, בלי אוכל, כמובן, לא נוכל לשרוד. ולכן, בין אם זה עבודת הבישול לארוחת השישי, הכנות לארוחת חג גדולה, או אפילו סתם נשנוש-ביניים, חשוב שנאהב את מה שנמצא לנו מול העיניים במהלך מלאכת הבישול.

מה חשוב לבדוק בחיפוי מטבח?
הנה מספר דברים חשובים שצריך לזכור בתהליך בחירת חיפוי למטבח:

  • הפרקטיות של החיפוי – בחרו חיפוי קל ונוח לניקוי. אף אחד לא אוהב לעמוד ולקרצף אחרי שעות של בישולים, והפתרון של חיפוי מטבח מזכוכית (מול צבע רגיל או מול חיפוי בעץ) הוא הפתרון הפרקטי ביותר. החיפויים נשמרים לאורך זמן, אינם דוהים או נשחקים, ובנוסף חיפויי זכוכית למטבח אינם סופחים אליהם שומנים ולכלוך, ולכן הם גם נוחים וקלים לתחזוקה שוטפת ביומיום, ולא רק בנסיבות מיוחדות (כמו ניקיון הפסח).
  • בחירת הדוגמה – התמקדו בדוגמה אחת בלבד, כדי לא ליצור בלגן שיכביד על העיניים. אריחים, משולשים וציור אבסטרקטי – אולי יפים לחוד, אבל הם אינם הולכים ביחד. לדוגמה, אם תרצו מטבח בעיצוב רומנטי, בחרו בחיפוי זכוכית עם ציור עדין (פרחים הם הדוגמה הקלאסית לחיפוי בעיצוב רומנטי), לעומת זאת, למטבח בעיצוב מודרני בחרו בחיפוי בצבע חלק (או שילוב של שני צבעים דומיננטיים) המשולב בשיש, נירוסטה וכו'.
  • בחירת הטקסטורה – למטבחים, בהם ישנו לכלוך רב (שמן מתיז, רטיבות וכן הלאה), מומלץ לבחור טקסטורת חיפוי חלקה (בהדפסה, למשל), ללא חריטות ופיתוחים תלת מימדיים. כל חריץ כזה עלול לצבור בתוכו לכלוך, שיקשה עליכם מאד לנקותו אותו.
  • הרמוניה והתאמה לשאר המטבח – התאימו את החיפוי לשיש, הארונות ולריהוט הכללי במטבח. העיצוב, הצבע והטקסטורה צריכים ליצור תחושה של זרימה עיצובית ומראה שנעים לעיניים.

בואו בראש פתוח, עבר המון זמן מאז עיצוב המטבח הכתום-ירוק-חום כהה (והמזעזע עד בחילה J) שהיה אופנתי בכל בית בשנות ה-70. העיצובים השתנו, הטרנדים התחלפו, הטכנולוגיה התקדמה, ותודה לאל, השילוב המזעזע בין הכתום לירוק ולחום כבר הרחק מאחורינו. אנחנו כבר לא מקובעים על עיצוב אחיד לכל בית בישראל, וכיום, קיים מגוון ענק של חומרים, צבעים, דוגמאות וטקסטורות שרק מחכה שיבחרו בו J. אל תתקבעו על חיפוי אחד בלבד, ובטח שאל תעשו זאת, עוד בטרם בחנתם את המגוון הקיים.

לקבלת השראה, עברו על גלריית התמונות של אלקסיה מערכות ושאבו רעיונות לעיצוב המועדף עליכם. סמנו לעצמכם מספר חיפויים אהובים, נסו לגוון, ולאו דווקא להתקבע על עיצוב אחד. אנחנו באלקסיה מערכות, מבטיחים שלכל אופי ורצון עיצובי נוכל להתאים את החיפוי המתאים להם.

כאן לרשותכם ליצור יחדיו צבעוניות

    דילוג לתוכן